0,00 zł
HISTORIA ZAKŁADU
- Maszyny spawalnicze (od 150A do 630A);
- Półautomaty spawalnicze (od 160A do 630A);
- Falowniki łuku argonowego (od 200A do 315A);
- Urządzenia do cięcia plazmą powietrzną (od 40 do 100A);
- Wielofunkcyjne falowniki cyfrowe (od 250A do 350A).
60 lat marki PATON
1959
Utworzenie Zakładu Doświadczalnego, z inicjatywy B.Ye. Patona, jako jednego z elementów Instytutu Spawalnictwa Elektrycznego, w skład którego wchodziły: Instytut, Biuro Projektów Badawczych i Zakład Badawczy.
W ciągu tych lat zakład szeroko rozwinął nowe obszary technologiczne, co pozwoliło na produkcję nie tylko pojedynczych jednostek opracowanych przez instytut i DKB, ale także niektórych próbek w postaci produkcji na małą skalę. Jednym z nich jest mały transformator STSH-250, przeznaczony do prac instalacyjnych i naprawczych.
1963
1964
1970
1972
1973
W 1973 roku rozpoczęto produkcję specjalnych wielostanowiskowych prostowników VMG 5000 dla przemysłu stoczniowego, a także urządzeń do spawania elektrożużlowego, kontaktowego i mikroplazmowego, które nie były produkowane przez inne zakłady w ZSRR.
1975
W 1975 roku zakład wyprodukował specjalny sprzęt „Araks” do radziecko-francuskiego eksperymentu naukowego w przestrzeni kosmicznej między wyspą Kerguelen – Francja a wioską Sogra na północy ZSRR przy użyciu rakiety „Eridan”.
Trzy produkty zakładu: Prostownik VMG 5000, półautomat A1114M oraz transformator STSH-250 otrzymały państwowy Znak Jakości.
1976-1978
W latach 1976-1978 zakład z powodzeniem wyprodukował i dostarczył do fabryki ZIL linię technologiczną U-851 do spawania ram, instalację Chartsyzsk Pipe Plant U 901 do zbierania i spawania złączy wielowarstwowych rur o dużej średnicy, instalację Kharkiv Tractor Plant UD 133 do spawania zespołów seryjnego ciągnika T – 150.
1975-1980
W latach 1975-1980 zakład dostarczył ponad 50 zestawów sprzętu spawalniczego do Japonii, Szwecji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Giganci motoryzacyjni stali się stałymi konsumentami: VAZ, ZIL i KAMAZ.
1979
W 1979 roku zakład wyprodukował unikalną instalację „Evaporator” do termicznego odparowywania metali i powłok cienkowarstwowych na pokładzie kompleksu kosmicznego „Salyut-6” w stanie nieważkości i próżni morskiej na wielu próbkach wykonanych z materiałów konstrukcyjnych.
Ten ważny eksperyment po raz kolejny potwierdził przewagę kompleksu badawczo-produkcyjnego WSE. EA Paton, który łączy naukowców, projektantów i producentów.
1980
W 1980 roku cały kompleks specjalnego sprzętu spawalniczego do mechanizacji prac spawalniczych, kontroli operacji w produkcji rur wielowarstwowych został wyprodukowany i dostarczony do Viksun Pipe Plant.
Kolejny Państwowy Znak Jakości został przyznany zgrzewarkom elektrożużlowym A 550.
Na Międzynarodowych Targach w Lipsku instalacja USh 118 do odlewania elektrożużlowego zdobyła złoty medal.
Grupa specjalistów IEZ i DKB, a także dyrektor zakładu GB Asoyants otrzymali Państwową Nagrodę Naukowo-Techniczną ZSRR za wprowadzenie instalacji i specjalnych potężnych zasilaczy do przetapiania plazmowego w wielu dużych zakładach.
Sprzęt spawalniczy jest z powodzeniem sprzedawany w przedsiębiorstwach Zhdanovtyazhmash, Khartsyzsk wire-rope plant, Volgograd Atommash, Kuibyshev valve plant i innych.
Sprzęt spawalniczy i zestawy części zamiennych są dostarczane do Austrii, Węgier i Kanady na zamówienie zagranicznych organizacji handlowych.
1984
3 stycznia 1984 r. za znaczące zasługi w rozwoju nauki i techniki w dziedzinie spawalnictwa i elektrometalurgii specjalnej Kompleks Naukowo-Techniczny IEZ. EO Paton, w skład którego wchodzi Zakład Badawczy, odznaczony Orderem Rewolucji Październikowej.
W lipcu 1984 r. kosmonauci Svitlana Savitskaya i Volodymyr Janibekov po raz pierwszy na świecie przebywali w kompleksie Salyut-7 w otwartej przestrzeni kosmicznej przez 3 godziny. Przez 35 minut z powodzeniem wykonywali operacje cięcia, spawania, lutowania i natryskiwania płyt metalowych za pomocą przenośnego urządzenia z wiązką elektronów URI, wyprodukowanego przez Zakład Doświadczalny.
1985
W 1985 r. utworzono Międzysektorowy Kompleks Naukowo-Techniczny (ISTC), w skład którego wchodzi Zakład Badawczy.
1988
W 1985 r. utworzono Międzysektorowy Kompleks Naukowo-Techniczny (ISTC), w skład którego wchodzi Zakład Badawczy.
1990-2000
Najtrudniejsze lata w historii Zakładu Doświadczalnego. Rozpad Unii znacząco wpłynął na przemysł wszystkich republik związkowych, w tym Ukrainy. Zapotrzebowanie na unikalne instalacje do różnych metod spawania znacznie spadło, zakład znacznie zmniejszył produkcję.
Musieliśmy opuścić duży oddział zakładu. Cały sprzęt został przetransportowany do głównego zakładu. Mimo to zakład kontynuował produkcję nowych rozwiązań EEZ i DKB, ale już pod rzeczywiste zamówienia konsumentów w krajach WNP.
Pod koniec lat 90-tych nastąpiło ożywienie produkcji przemysłowej i budownictwa. Zapotrzebowanie na zasilacze do różnych metod spawania gwałtownie rośnie.
Podjęto decyzję o opanowaniu produkcji najpopularniejszych transformatorów, prostowników i urządzeń półautomatycznych. Zakład samodzielnie opracował i opanował produkcję na małą skalę transformatorów typu STSh na prądy 250, 315 i 400 amperów, prostowników typu VD na prądy 250, 315 i 400 amperów oraz zmodernizowanych urządzeń półautomatycznych na prądy 180, 250 i 315 amperów.
2000-2010
Na początku XXI wieku WSE zakończyła prace nad urządzeniem do stabilizacji łuku USGD, które znacznie usprawnia proces spawania prądem przemiennym i umożliwia spawanie stopów aluminium o małej grubości przy użyciu transformatora jako źródła zasilania.
Pracownicy zakładu sfinalizowali seryjne transformatory STSh i zainstalowali w nich stabilizatory spalania łuku SRS. W prostownikach VD zapewniono możliwość zainstalowania dwóch małych bloków, które poprawiają wzbudzenie łuku i eliminują przywieranie elektrody podczas spawania przy niskich prądach spoiny graniowej nie tylko rur, ale także innych konstrukcji metalowych.
Znacznie zmodernizowano urządzenia półautomatyczne i wprowadzono produkcję w dwóch wersjach: zasilacz w tej samej obudowie z mechanizmem podającym, a prostownik i jednostka podająca są wykonane osobno.
2006
Do tej pory zakład, biorąc pod uwagę pojawienie się na rynkach międzynarodowych zasilaczy inwertorowych, głównie do ręcznego spawania łukowego, stworzył grupę pracowników i poinstruował ich, aby opracowali i rozpoczęli produkcję urządzeń inwertorowych.
2008
W 2008 roku zakład produkował już małe partie inwertorów do ręcznego spawania łukowego dla prądów 120, 160 i 200 amperów w trzech modyfikacjach.
2013
Do 2013 r. zakład realizował specjalne zamówienia na sprzęt do spawania łukowego, napawania i przetapiania elektrożużlowego.
2013. Nie tylko wzrasta wydajność konwencjonalnych zasilaczy, ale także w dużych ilościach źródła inwertorowe nie są przeznaczone wyłącznie do ręcznego spawania łukowego.
Zgodnie ze specjalnymi zamówieniami wznowiono produkcję potężnych zasilaczy do spawania elektrożużlowego i przetapiania przy prądach 3000, 6000 i 10000 amperów, a także trzech typów traktorów do spawania łukiem krytym i drutem rdzeniowym przy prądach do 1000 amperów. Jako zasilacze do ciągników, zakład opracowuje i wdraża uniwersalne prostowniki VSU dla prądów 630 i 1200 amperów.
Kraj wznawia prace nad zakładami do produkcji konstrukcji metalowych, firm budowlanych, które są szeroko stosowane spawanie łukowe.
W związku z tym w 2013 roku zakład opanował produkcję wielostanowiskowych prostowników na prądy 630 i 1200 amperów oraz do prac instalacyjnych i naprawczych, a także znacznie zwiększył produkcję urządzeń inwerterowych.
2014
W 2014 roku zakład zakończył produkcję unikalnych 4 jednostek do spawania wirników turbin dla charkowskiego stowarzyszenia „Turboatom”.
Urządzenia zostały opracowane przez Biuro Projektowe Instytutu i wraz z instalacją zostały z powodzeniem wdrożone w Turboatomie.
2015
Od początku 2015 roku Zakład wznowił prace nad rozwojem w dziedzinie urządzeń spawalniczych.
I tak, od maja 2015 r. rozpoczęto seryjną produkcję reostatów balastowych RBP-304 do regulacji prądu spawania podczas spawania wielostanowiskowego z prostownikami Paton. Natomiast od czerwca 2015 r. wprowadzono do produkcji uniwersalne prostowniki spawalnicze VDU-6303P i VDU-1202P, przeznaczone do automatycznego i półautomatycznego spawania w gazach ochronnych i pod topnikiem, a także ręcznego spawania łukowego elektrodami sztucznymi wszystkich typów. Płynna regulacja napięcia i prądu spawania odbywa się za pomocą elektronicznego układu sterowania. Po wyposażeniu w reostaty balastowe, prostowniki te mogą być wykorzystywane jako wielostanowiskowe zasilacze.
Również na początku maja 2015 r. Zakład zakończył realizację kontraktu, wraz z Państwowym Biurem Projektowym Instytutu, dla Ukrspetsexport na opracowanie i wyprodukowanie partii sprzętu spawalniczego dla klimatu tropikalnego o ulepszonych właściwościach i zwiększonej niezawodności.
Prostowniki spawalnicze model VS-650 SR w komplecie z jednostkami BP-608, a także prostowniki inwertorowe VDI-200R zostały przetestowane i wysłane do użytku w jednej ze stoczni w Azji Południowo-Wschodniej (Związek Myanmar).
W czerwcu 2015 roku ukazała się pierwsza partia nowych inwertorów spawalniczych „PATON” serii „ECO”. Seria „ECO” to przyjazność dla środowiska i oszczędność. Kluczowymi zaletami tych urządzeń są niewielkie parametry wagowe i gabarytowe oraz możliwość pracy ze słabymi (zwisającymi) sieciami, co jest ważne przy wyborze spawarki do celów domowych. Pomimo zasady kompleksowej oszczędności, która została wykorzystana przy opracowywaniu serii „ECO”, urządzenia te są wyposażone wyłącznie w wysokiej jakości komponenty elektroniczne i moduły mechaniczne. Seria „ECO” jest przeznaczona do ręcznego spawania łukowego elektrodą podłączoną do sieci domowej (220 V) i jest reprezentowana przez trzy modele dla prądów spawania 160 A, 200 A i 250 A, przy obciążeniu 40%.
W październiku 2015 r. zakład zajął wiodącą pozycję w TOP 5 sprzedaży sieci Epicenter K. Od kwietnia 2015 r. spawarki są produkowane co miesiąc, prezentowane wyłącznie w największej sieci detalicznej hipermarketów na Ukrainie Epicenter K pod marką EVO. Produkty zakładu z powodzeniem konkurują z innymi zagranicznymi producentami, wypierając nawet chińskich producentów sprzętu spawalniczego pod względem „cena-jakość”. Głównymi przyczynami stabilnego zainteresowania klientów sprzętem zakładu TM EVO są:
- produkcja krajowa (wyprodukowana na Ukrainie),
- dostosowanie pracy urządzeń przy obniżonym napięciu w sieci (od 170 V),
- Okres gwarancji wynosi 2 lata,
- konkurencyjna cena.
Na początku listopada 2015 r. zakład dostarczył sprzęt spawalniczy do ponownego wyposażenia fabryki samochodów CKD Kutna Hora as Group of Companies (Republika Czeska) – SCB Foundry, która jest jednym z największych producentów wysokiej jakości produktów odlewanych w Europie. CKD Kutná Hora posiada rating kredytowy AAA (Excelentní) i jest jedną ze stu najbardziej stabilnych firm w Czechach. Flota specjalistycznego sprzętu odlewni fabryki samochodów CKD Kutna Hora as Group of Companies jest uzupełniana sprzętem spawalniczym PATON:
- uniwersalne prostowniki spawalnicze VDU-1202P – do strugania elektrodą węglową wyrobów produkcji odlewniczej,
- wielostanowiskowe prostowniki spawalnicze VDM-1202P w komplecie z reostatami balastowymi RBP 302 – do wielostanowiskowego spawania elektrodami o średnicy do 5 mm różnych konstrukcji metalowych do produkcji wagonów i lokomotyw,
- prostowniki spawalnicze VS-650SR – do spawania w środowisku CO2 różnych konstrukcji wagonów towarowych,
- prostowniki spawalnicze VS-650SR w komplecie z reostatami balastowymi RBP 302 – do spawania wielopunktowego elektrodami do 5 mm,
- półautomatów spawalniczych PS-351.2 i inwertorów łuku argonowego ADI-200S – dla zakładu naprawczego fabryki samochodów.
W grudniu 2015 roku Zakład rozpocznie produkcję w pełni cyfrowych inwertorów spawalniczych serii VDI Professional, a także półautomatów PSI-250S i PSI-250R z nowym panelem sterowania i cyfrową kontrolą parametrów. Cyfrowy panel sterowania umożliwia spawaczowi łatwy i dokładny wybór trybu spawania oraz regulację parametrów procesu spawania, od podstawowej wartości prądu spawania po precyzyjne ustawienia charakterystyki prądowo-napięciowej, poziomu gorącego startu, amplitudy prądu w trybie pulsacyjnym itp.
2016
Na początku 2016 roku Zakład zrealizuje wspólnie z Instytutem DKB kontrakt na budowę maszyn do opracowania i produkcji specjalistycznych urządzeń do spawania elektrożużlowego metali o grubości do 450 mm. W ramach prac nad projektem specjaliści opracowują partię specjalistycznych urządzeń spawalniczych: Spawarki A-535 w komplecie z transformatorami spawalniczymi TSHS 1000-3. Dzięki temu projektowi Zakład wznawia rozwój i produkcję specjalistycznego sprzętu do spawania elektrożużlowego, który jest poszukiwany w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych.
W marcu 2016 roku Zakład zakończył prace nad specjalistycznym inwertorem łuku argonowego do spawania ciągłego metali o różnej grubości. Cyfrowy ADI-230P pozwala na realizację spawania trudnych konstrukcji z metalu o różnej grubości spoiną ciągłą, a także na zaprogramowanie 6 stopni zmiany prądu spawania – od 12 do 230 A.
Również w marcu 2016 r. zakład rozpoczął dostawy dwóch nowych modeli urządzeń spawalniczych dla sieci handlowych Epicenter K pod marką COMPASS:
- spawarka inwertorowa COMPASS IWM-200 do ręcznego spawania łukowego prądem stałym,
- Spawarka kombinowana typu inwertorowego COMPASS CWM-200 w wykonaniu jednostanowiskowym do ręcznego spawania łukowego, spawania łukowego argonem i spawania półautomatycznego w środowisku gazów ochronnych prądem stałym.
Na początku kwietnia 2016 r. DZZU IEZ them. EO Paton produkuje elektrody najpopularniejszych marek według klasycznej receptury: ANO-21, ANO-36, ANO-4, ANO 13/45, UONI 13/55, MR-3, specjalne elektrody do napawania marki T-590, spawania żeliwa TsCh-4, do spawania stali wysokostopowych OZL-8 i TsL-11, a także elektrody serii Elite według ulepszonej mieszanki z Instytutu Spawania Elektrycznego im. E.O. Paton: Elite ANO-36, Elite MD6013, Elite ANO 21.
Do końca kwietnia Zakład zakończy realizację drugiego kontraktu na opracowanie specjalistycznego sprzętu do spawania elektrożużlowego wyrobów o grubości do 200 mm. Specjaliści opracowali partię specjalistycznego sprzętu spawalniczego: samojezdna spawarka ASH115 wraz z prostownikami spawalniczymi VDU-1202P jako źródłami prądu są z powodzeniem stosowane do spawania zbiorników i konstrukcji metalowych budynków.
W kwietniu 2016 roku inwertory spawalnicze VDI-160E zostaną dostarczone do Polski dla firmy dystrybucyjnej, która planuje wprowadzić urządzenia PATON na rynki europejskie, w tym do Czech, Litwy, Łotwy, Mołdawii i innych krajów. Na rynku gruzińskim sprzedaje się ponad sto urządzeń miesięcznie, powstało centrum serwisowe i trwają negocjacje w sprawie dostarczania produktów PATON do Armenii i Azerbejdżanu za pośrednictwem gruzińskiej sieci dystrybucyjnej.
W lipcu 2016 r. zakład dostarczy pierwszą partię inwertorów spawalniczych do Korei dla firmy dystrybucyjnej, która planuje wprowadzić sprzęt PATON na rynki Korei i innych krajów regionu Azji i Pacyfiku.
We wrześniu 2016 r. Zakład zakończył prace rozwojowe i uruchomił seryjną produkcję linii inwertorowych półautomatów spawalniczych jedno- i dwukorpusowych typu PSI, przeznaczonych do ręcznego spawania łukowego (RDS „MMA”).
W październiku 2016 roku DZZU IEZ them. EO Paton zakończyła projekt dla Ukroboronservice stworzenia automatycznego systemu koordynacji moździerzy. Zespół specjalistów Zakładu zakończył prace w rekordowo krótkim czasie – 1 miesiąca, a projekt został zaprezentowany na XIII Międzynarodowej Wystawie Specjalistycznej „Broń i Bezpieczeństwo – 2016”, w dniach 11-14 października 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym.
Od 1 października 2016 roku nowy sklep PATON zostanie otwarty w Dnieprze – jednym z największych ośrodków przemysłowych, gospodarczych i transportowych na Ukrainie.
Od listopada 2016 roku zakład rozpoczyna masową produkcję nowego modelu inwertorowych półautomatów spawalniczych – PSI-150S. Inwertorowe cyfrowe półautomaty PATON PSI-150S w wykonaniu jednoskładnikowym są przeznaczone do ręcznego spawania łukowego (RDS „MMA”), spawania łukowego argonem (ARG „TIG”) i spawania półautomatycznego (PA „MIG / MAG”) w środowisku gazów ochronnych i mieszanek o stałym składzie. Osobliwością tego modelu jest to, że panel sterowania jednostki podającej drut w urządzeniu jest cyfrowy.
2017
W styczniu 2017 roku firma DZZU IEZ them. EO Paton zakończyła prace nad prototypami niezależnych podajników drutu BP-5 i BP-15-4 dla linii inwertorów spawalniczych serii Professional produkowanych przez PATON. Rozwój ten pozwala spawaczom w pełni uwolnić potencjał tkwiący w tej linii urządzeń. Ponadto do końca stycznia zostanie opracowany prototyp nowoczesnej instalacji do natryskiwania mikroplazmowego materiałów proszkowych na powierzchnię produktów wymagających podwyższonych warunków pracy w zakresie odporności na zużycie i korozję, a także do odnawiania zużytych powierzchni i powłok specjalnych.
Na początku 2017 roku zakład zakupił zaawansowany technologicznie sprzęt TRUMPF i uruchomił zakład produkcji obudów do urządzeń spawalniczych, a w marcu – linię do malowania proszkowego. Wprowadzenie własnego obszaru do produkcji obudów nie tylko znacznie obniży koszty całej linii urządzeń spawalniczych marki PATON, ale także ustanowi produkcję wyrobów metalowych dla innych sektorów gospodarki Ukrainy, a mianowicie:
- tworzenie instrumentów,
- mała inżynieria,
- produkcja części do wagonów kolejowych,
- konstrukcja (blachy dachowe),
- meble (drzwi pancerne i inne konstrukcje metalowe),
- sprzęt laboratoryjny (stojaki, szafki, regały, stoły itp.),
- mieszkalnictwo i usługi komunalne (panele elektryczne i wyposażenie obiektów użyteczności publicznej).
Zakład Doświadczalny Instytutu Spawalnictwa Elektrycznego imienia EO Patona kontynuuje tradycje szkoły Patona – zacieśnianie więzi z przemysłem.
Motto zakładu: niezawodność, jakość, tradycja, pomaga teraz znaleźć niezawodne połączenia z konsumentami sprzętu spawalniczego.
Wieloletnie doświadczenie w produkcji unikalnych instalacji i zasilaczy do różnych metod spawania pozwala pracownikom zakładu z optymizmem patrzeć w przyszłość, ponieważ bez spawania żaden rodzaj produkcji przemysłowej nie jest możliwy.
Urządzenia Paton zawsze będą poszukiwane przez konsumentów nie tylko na Ukrainie.
2018
W 2018 roku produkty zostały zmodernizowane: zaktualizowane wersje spawarek inwertorowych z serii ESO, PSI z serii Standard, a także PSI-315 PRO-380V zostały wprowadzone do produkcji seryjnej.
W kwietniu 2018 roku Zakład z sukcesem zakończył proces certyfikacji elektrod spawalniczych PATON™ do sprzedaży na rynkach europejskich. Uzyskany certyfikat CE umożliwia Zakładowi swobodne dostarczanie tych produktów do 25 krajów Jednolitej Strefy Ekonomicznej, a także do krajów uznających certyfikację europejską.
Seryjna produkcja nowego sprzętu – autonomicznej jednostki chłodzącej PATON ™ BAO-7, której głównym celem jest wysokiej jakości chłodzenie i zapewnienie cyrkulacji chłodziwa w układzie zamkniętym podczas pracy z urządzeniami spawalniczymi.
W ramach strategii eksportowej produkty PATON проду są prezentowane na międzynarodowych wystawach Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce (Polska) i XVII Międzynarodowe Forum Przemysłowe w Kijowie.
W zakresie produkcji klasycznego sprzętu spawalniczego, Zakład Doświadczalny z powodzeniem wdrożył projekt dostawy źródeł spawalniczych o mocy 5000 amperów (VMG-5000) do wielu wiodących ukraińskich przedsiębiorstw z branży wydobywczej i metalurgicznej.
2019
Urządzenia VDI serii MINI, ESO i PRO zostały zmodernizowane, w wyniku czego urządzenia zwiększyły swoją wydajność przy zasilaniu z osłabionej sieci, a urządzenia serii profesjonalnej otrzymały wyświetlacz LCD z wielojęzycznym interfejsem ułatwiającym konfigurację. Opracowanie i wyprodukowanie pierwszej partii (na wcześniejsze zamówienie klientów) pilotów zdalnego sterowania do urządzeń serii VDI PRO o prądach spawania 300 amperów, które znacząco zwiększają wygodę i wydajność sprzętu oraz mobilność spawacza.
Jakościowo ulepszony i rozszerzony kompletny zestaw półautomatów PATON на – oprócz półautomatycznego palnika i kabla z zaciskiem masy, do standardowego zestawu dostawy dodano kabel spawalniczy z uchwytem elektrody, a profesjonalna seria półautomatów jest wyposażona w akcesoria Abicor Binzel.
Rozpoczęła się produkcja seryjna nowego, wydajnego prostownika inwertorowego PATON Д VDI-500 o nominalnym prądzie spawania do 500 amperów – pierwszego z planowanej linii wydajnych urządzeń inwertorowych dla 500/630/1200 amperów.
Produkcja elektrod PATON™ jest certyfikowana zgodnie z międzynarodową normą ISO 9001:2015. W ten sposób potwierdzono, że zakład ściśle przestrzega zasad zarządzania jakością w swojej pracy, takich jak orientacja na klienta, przywództwo, motywacja personelu, podejście procesowe i ciągłe doskonalenie.
Produkty PATON™ są prezentowane na międzynarodowych wystawach: XVIII Międzynarodowe Forum Przemysłowe (Kijów, Ukraina), oraz MacTech 2019 (Kair, Egipt). W ramach XVIII Międzynarodowego Forum Przemysłowego Zakład pełnił rolę partnera XIII Konkursu Spawaczy, zapewniając sprzęt – najnowsze urządzenia do spawania łukiem argonowym PATON™ ADI-200 PRO AC/DC, oraz inne wsparcie konkursów w kategorii 141 metoda / GTAW.
2020
Lata 2020-2021 były dla Paton International rokiem odnowy i innowacji. Obecnie centrum badawczo-rozwojowe i produkcja Paton opracowują, testują i wypuszczają nowe modele urządzeń oraz poszerzają gamę urządzeń przemysłowych. Dostępny jest nowy inwertor PRO-630, półautomat StandardMig-270, 350, inwertor łuku argonowego ProTIG-315 AC/DC, maszyny do cięcia plazmą powietrzną StandardCUT-100 i ProCut-40. półautomaty z możliwością chłodzenia cieczą, a także kompleksowe rozwiązania do spawania.
2021
W 2021 roku wygląd urządzeń i logo Paton zostały całkowicie zmienione ze względu na ekspansję rynków i orientację eksportową. Zdobyto nowe rynki, a mianowicie Australię i Hiszpanię. Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne.
W 2021 r. centrum badawczo-rozwojowe Paton rozpocznie prace nad robotyką urządzeń spawalniczych, urządzeniami ze sterowaniem synergicznym oraz ogólnie nad ulepszaniem i poprawą funkcjonalności urządzeń spawalniczych.
Już w listopadzie 2021 r. zaprezentowano pierwszego ukraińskiego robota współpracującego opracowanego wspólnie z Qweedo Robotics, który znacznie zwiększa poziom produktywności, jakości i dokładności spoin.
PATON Europe Sp. z o. o.
ul. Kapitałowa 4
35-213 Rzeszów
NIP: 8133751525
REGON: 367842571
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas:
Poniedziałek-Piątek: 08:00-16:00
Sobota-Niedziela: Nieczynne
Lub napisz na e-mail:
biuro@masterweld.com.pl
© 1959 - 2024 LTD PATON INTERNATIONAL. ALL RIGHT RESERVED.